61 650 29 84
Hurtownia klimatyzacja wentylacja
Holder, 61-324 Poznań, ul. Sokalska 4
Menu Zamknij

System Samsung DVM S

Udostępnij!
Cena netto od
Zadzwoń i zapytaj:
61 650 29 84
System Samsung DVM S
System Samsung DVM S

System Samsung DVM S, producent: Samsung


Samsung DVM S jest 5 generacją systemów ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego firmy Samsung. Nowy system bazuje wyłącznie na sprężarkach scroll sterowanych inwerterem.

Samsung DVM S

Sprężarki SSC (Samsung Scroll Compressor) firmy Samsung z wtryskiem par czynnika chłodniczego, stworzone zostały specjalnie z myślą o systemach DVM. Dzięki nowej technologii udało się uzyskać najwyższe na rynku parametry efektywności energetycznej oraz gwarancję komfortowych warunków wewnątrz pomieszczeń niezależnie od pory roku.
  • Sprężarki inwerterowe z wtryskiem par czynnika
  • Nowy protokół komunikacji NASA
  • Najwyższa efektywność energetyczna na rynku *
  • Bezpośrednie chłodzenie modułów elektronicznych
  • Chłodzenie do -15oC
  • Nieprzerwane odszranianie
  • Regulacja temperatury nawiewu
  • Bezstopniowa liniowa regulacja mocy chłodniczej sprężarki od 14% wartości nominalnej z dokładnością 0,01Hz
  • Agregaty monoblok o mocy 26HP
  • Różnica wysokości pomiędzy jednostkami wewnętrznymi do 50 m

Nowe jednostki zewnętrzne o zwiększonej efektywności.

Najnowsze technologie pomagają uzyskać wyższe współczynniki EER i COP.

Na bazie dotychczasowych, wieloletnich doświadczeń firma Samsung opracowała kolejną generację systemów ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. DVM S oparty jest na sprężarkach inwerterowych SSC (Samsung Scroll Compressor), które umożliwiają wspólną pracę z niskim obciążeniem częściowym, co przekłada się na wyjątkowo wysoką efektywność sezonową.


Technologia Flash Injection

Zaawansowana technologia sterowania przepływem czynnika chłodniczego Flash Injection to wtrysk par i cieczy czynnika chłodniczego.

Technologia Flash Injection

Flash Injection powoduje wzrost przepływu czynnika chłodniczego o 32%, co poprawia moc grzewczą w niskich temperaturach i zwiększa aż do 29% moc grzewczą przy -20°C, w porównaniu do konwencjonalnych systemów. Flash Injection zwiększa również niezawodność pracy sprężarki i zapewnia szerszy zakres sprężania.

Zwiększona żywotność sprężarek

W konwencjonalnych agregatach VRF pracujących na sprężarkach inwerterowych i jednej bądź więcej sprężarce on/off, jedna ze sprężarek zużywa się znacznie bardziej niż pozostałe.

Zwiększona żywotność sprężarek

System DVM S wykorzystuje wyłącznie sprężarki inwerterowe, które pracując wspólnie z tym samym obciążeniem, zużywają się znacznie mniej niż w przypadku dotychczasowych rozwiązań.

Tryb pracy nocnej i cichej na żądanie

Agregaty serii DVM S mają możliwość ograniczenia poziomu ciśnienia akustycznego w okresie nocy. Tryb jest aktywowany automatycznie po upływie 6 h od momentu wystąpienia najwyższej temperatury w ciągu dnia i trwa przez kolejne 12 godzin.

Tryb cichej pracy

Tryb pracy cichej możemy uruchomić na żądanie za pomocą sygnału zewnętrznego oraz karty MIM-B14. Na każdym z 3 stopni głośność redukowana jest kolejno o 3, 5 i 7 dB(A).


Instalacja dostosowana do potrzeb

DVM S umożliwia wykonanie instalacji o równoważnej czynnej długości linii freonowej do 220 m (z uwzględnieniem strat miejscowych). Długość rzeczywista wynosi do 200 m. Przewyższenie instalacji może wynieść nawet 110 m, co odpowiada orientacyjnie wysokości 20 – 25 kondygnacyjnego budynku. Różnica poziomów skrajnych jednostek wewnętrznych w obrębie danego układu chłodniczego może sięgać 50 m!

Instalacja dostosowana do potrzeb

Koszt instalacji wykonanej w oparciu o jednostki 24 i 26 HP jest niższy niż z wykorzystaniem dwóch mniejszych jednostek o tej samej mocy łącznej. Przy dużych wydajnościach chłodniczych instalacji, możemy użyć mniejszej ilości jednostek DVM S oraz ograniczyć ilość linii freonowych, co także przekłada się na niższe nakłady inwestycyjne.