61 650 29 84FacebookTwitter
Klimatyzacja i wentylacja
Holder, 61-324 Poznań, ul. Sokalska 4
Menu Zamknij

System Samsung DVM S

Udostępnij!
Cena netto od
Zadzwoń i zapytaj:
61 650 29 84
System Samsung DVM S
System Samsung DVM S

System Samsung DVM S, producent: Samsung


Samsung DVM S jest 5 generacją systemów ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego firmy Samsung. Nowy system bazuje wyłącznie na sprężarkach scroll sterowanych inwerterem.

Samsung DVM S

Sprężarki SSC (Samsung Scroll Compressor) firmy Samsung z wtryskiem par czynnika chłodniczego, stworzone zostały specjalnie z myślą o systemach DVM. Dzięki nowej technologii udało się uzyskać najwyższe na rynku parametry efektywności energetycznej oraz gwarancję komfortowych warunków wewnątrz pomieszczeń niezależnie od pory roku.
  • Sprężarki inwerterowe z wtryskiem par czynnika
  • Nowy protokół komunikacji NASA
  • Najwyższa efektywność energetyczna na rynku *
  • Bezpośrednie chłodzenie modułów elektronicznych
  • Chłodzenie do -15oC
  • Nieprzerwane odszranianie
  • Regulacja temperatury nawiewu
  • Bezstopniowa liniowa regulacja mocy chłodniczej sprężarki od 14% wartości nominalnej z dokładnością 0,01Hz
  • Agregaty monoblok o mocy 26HP
  • Różnica wysokości pomiędzy jednostkami wewnętrznymi do 50 m

Nowe jednostki zewnętrzne o zwiększonej efektywności.

Najnowsze technologie pomagają uzyskać wyższe współczynniki EER i COP.

Na bazie dotychczasowych, wieloletnich doświadczeń firma Samsung opracowała kolejną generację systemów ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. DVM S oparty jest na sprężarkach inwerterowych SSC (Samsung Scroll Compressor), które umożliwiają wspólną pracę z niskim obciążeniem częściowym, co przekłada się na wyjątkowo wysoką efektywność sezonową.


Technologia Flash Injection

Zaawansowana technologia sterowania przepływem czynnika chłodniczego Flash Injection to wtrysk par i cieczy czynnika chłodniczego.

Technologia Flash Injection

Flash Injection powoduje wzrost przepływu czynnika chłodniczego o 32%, co poprawia moc grzewczą w niskich temperaturach i zwiększa aż do 29% moc grzewczą przy -20°C, w porównaniu do konwencjonalnych systemów. Flash Injection zwiększa również niezawodność pracy sprężarki i zapewnia szerszy zakres sprężania.

Zwiększona żywotność sprężarek

W konwencjonalnych agregatach VRF pracujących na sprężarkach inwerterowych i jednej bądź więcej sprężarce on/off, jedna ze sprężarek zużywa się znacznie bardziej niż pozostałe.

Zwiększona żywotność sprężarek

System DVM S wykorzystuje wyłącznie sprężarki inwerterowe, które pracując wspólnie z tym samym obciążeniem, zużywają się znacznie mniej niż w przypadku dotychczasowych rozwiązań.

Tryb pracy nocnej i cichej na żądanie

Agregaty serii DVM S mają możliwość ograniczenia poziomu ciśnienia akustycznego w okresie nocy. Tryb jest aktywowany automatycznie po upływie 6 h od momentu wystąpienia najwyższej temperatury w ciągu dnia i trwa przez kolejne 12 godzin.

Tryb cichej pracy

Tryb pracy cichej możemy uruchomić na żądanie za pomocą sygnału zewnętrznego oraz karty MIM-B14. Na każdym z 3 stopni głośność redukowana jest kolejno o 3, 5 i 7 dB(A).


Instalacja dostosowana do potrzeb

DVM S umożliwia wykonanie instalacji o równoważnej czynnej długości linii freonowej do 220 m (z uwzględnieniem strat miejscowych). Długość rzeczywista wynosi do 200 m. Przewyższenie instalacji może wynieść nawet 110 m, co odpowiada orientacyjnie wysokości 20 – 25 kondygnacyjnego budynku. Różnica poziomów skrajnych jednostek wewnętrznych w obrębie danego układu chłodniczego może sięgać 50 m!

Instalacja dostosowana do potrzeb

Koszt instalacji wykonanej w oparciu o jednostki 24 i 26 HP jest niższy niż z wykorzystaniem dwóch mniejszych jednostek o tej samej mocy łącznej. Przy dużych wydajnościach chłodniczych instalacji, możemy użyć mniejszej ilości jednostek DVM S oraz ograniczyć ilość linii freonowych, co także przekłada się na niższe nakłady inwestycyjne.


Klimatyzacja Samsung
Klimatyzacja
Samsung
Klimatyzacja LG
Klimatyzacja
LG
Klimatyzacja Daikin
Klimatyzacja
Daikin
Klimatyzacja Fujitsu
Klimatyzacja
Fujitsu
Klimatyzacja MDV
Klimatyzacja
MDV
Centrale wentylacyjne VTS
Centrale
wentylacyjne VTS
Wentylatory Venture Industries
Wentylatory Venture
Industries
Klimatyzatory Midea
Klimatyzatory
Midea
Kurtyny powietrzne Ferono
Kurtyny
Ferono
Nagrzewnice Master
Nagrzewnice
Master