61 650 29 84
Hurtownia klimatyzacja wentylacja
Holder, 61-324 Poznań, ul. Sokalska 4
Menu Zamknij

Agregaty wody lodowej Aquaflair WC

Udostępnij!
Cena netto od
Zadzwoń i zapytaj:
61 650 29 84
Agregaty wody lodowej Aquaflair WC
Agregaty wody lodowej Aquaflair WC

Agregaty wody lodowej Aquaflair WC, producent: Uniflair


Agregaty chłodzone wodą przeznaczone do dużych instalacji mogą być stosowane razem z osobno instalowanymi suchymi chłodnicami, wieżami chłodniczymi i skraplaczami.

Agregaty chłodzone wodą są projektowane jako kompletne rozwiązania dla dużych instalacji o newralgicznym znaczeniu. Wysoka efektywność energetyczna, niezachwiana niezawodność i pełna elastyczność to cechy gwarantujące niskie całkowite koszty posiadania (TCO). Opcjonalne bezolejowe sprężarki odśrodkowe z łożyskami magnetycznymi zapewniają jeszcze wyższą efektywność energetyczną oraz możliwość zoptymalizowanego sterowania proporcjonalnego.

 

Wszystkie agregaty chłodnicze Schneider Electric Aquaflair charakteryzują się niskim poziomem emisji hałasu, ponieważ zastosowano w nich duże wymienniki ciepła po stronie powietrza, układy regulacji obrotów wentylatorów oraz izolację sprężarek i obudowy. Nasz zaawansowany system sterowania nieustannie monitoruje nastawy, aby zagwarantować działanie urządzenia w granicach parametrów eksploatacyjnych. Wszelkie nieprawidłowości są sygnalizowane zanim dojdzie do poważnej awarii. Agregaty te mogą być stosowane w szerokim spektrum zastosowań i przyczyniają się do maksymalizacji dostępności systemów chłodzących rzędy szaf i pomieszczenia.

Dostępność

 • Szybki restart - Gotowość pracy pod pełnym obciążeniem osiągana jest w czasie poniżej 3 minut, co w określonych warunkach pozwala na zmniejszenie objętości zbiorników
 • Nadmiarowe komponenty - Podzespoły systemu stanowiące potencjalne pojedyncze punkty awarii są zdublowane w celu zapewnienia wysokiej dostępności i niezawodności.
 • Osobne wejście zasilania - Płyty główne i grzałki zasilane są z zewnętrznego zasilacza UPS, co pozwala na monitorowanie i zabezpieczenie urządzania nawet w trybie całkowitego braku zasilania (opcja)

Zarządzanie

 • Systemy zarządzania budynkami - Urządzenia są zaprojektowane do współpracy z najpopularniejszymi systemami BMS, w tym BACnet i Modbus.
 • Sieć lokalna (LAN) - Tworzy wspólny system sterowania koordynujący wszystkie dostępne zasoby i zapewniający maksymalną efektywność energetyczną oraz sprawne zarządzanie grupą w sytuacjach awaryjnych.
 • Kontrolowany za pomocą mikroprocesorów - Aktywna kontrola i monitorowanie w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wyświetlacza alfanumerycznego o czterech wierszach i 80 znakach w wierszu.
 • Interfejs sieciowy - Możliwość zarządzania przez bezpośrednie podłączenie urządzenia do sieci z użyciem dedykowanego adresu IP, dzięki czemu można uniknąć konieczności zastosowania elementu pośredniczącego, np. serwera proxy. Zarządzanie jest możliwe za pośrednictwem przeglądarki internetowej, protokołu Telnet lub SSH. Funkcje powiadamiania informują użytkownika o ewentualnych problemach.

Łatwość serwisowania

 • Łatwy dostęp serwisowy - Urządzenia w konfiguracji rzędowej są przystosowane do wymiany/serwisowania wszystkich podzespołów (podlegających rutynowej wymianie lub serwisowaniu) w gorącym lub zimnym przejściu.
 • Usługa eksploatacyjna - Newralgiczne komponenty mogą być serwisowane/wymieniane bez konieczności wyłączania systemu.
 • Monitorowanie usług - Wszystkie urządzenia monitorujące zintegrowane z urządzeniem pomagają w konserwacji profilaktycznej i umożliwiają kontrolę stanu systemu w trakcie jego pracy.

Całkowity koszt eksploatacji

 • Zawory do skroplin - Ogranicza zużycie wody
 • Źródło geotermalne - Ogranicza zużycie energii i wpływ na środowisko naturalne
 • Szybki restart - Gotowość pracy pod pełnym obciążeniem osiągana jest w czasie poniżej 3 minut, co w określonych warunkach pozwala na zmniejszenie objętości zbiorników
 • Sprężarki tandemowe - Ciche i wydajne działanie sprężarek podłączonych do wspólnego obiegu czynnika chłodniczego umożliwiającego stopniowanie wydajności (opcja niedostępna w niektórych modelach/konfiguracjach)